Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire shelving units.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WR4-12225_BLUE wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WR4-12225_BLUE Bin Wire Shelving System 66"L X 24"D X 63"H 800 Lbs. Load Capacity Per Shelf
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WR4-12225_BLUE |
| Manufacturer Part # | WR4-12225_BLUE |
| Shelves | (4) Shelves |
| Finish | Chrome Finish |
| Ships | Knocked Down |
| Type | Stationary Unit |
| Height | 63" High |
| Width (side - side) | 66" Wide |
| Depth (front - back) | 24" Deep |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WR4-12225_BLUE, Bin Wire Shelving System, 66"L x 24"D x 63"H, 800 lbs. load capacity per shelf, includes: (4) shelves and (12) SNT225 containers, available in multiple colors, chrome plated finish, shipped KD