Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum wire cantilevered shelving.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum WC14-CB1424BK wire cantilevered shelving
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum WC14-CB1424BK 24 Inch Cantilever Single Shelf Wall Mount Antimicrobial Black Epoxy
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | WC14-CB1424BK |
| Manufacturer Part # | WC14-CB1424BK |
| Depth (front - back) | 14" |
| Width (side - side) | 24" |
| Finish | Epoxy Coated, Black |
| Height | 14" |
| Width | 24" |
| Depth | 14" |
| Weight | 13 lbs |
| UPC | 651588179680 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, WC14-CB1424BK, Cantilever Single Shelf Post Wall Mount, (1) 24"W x 14"D shelf, (2) 14" posts, (2) 12" cantilevers and (2) mounting brackets, black epoxy antimicrobial finish, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
