Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum shelf bins.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum SSB465CS_BLUE shelf bins
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum SSB465CS_BLUE Stackable Shelf Bin 11"W X 18"L X 7"H Autoclavable Up To 250°F - 6/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | SSB465CS_BLUE |
| Manufacturer Part # | SSB465CS_BLUE |
| Long Side | 16" - 20" |
| Height | 7" |
| Width | 18" |
| Depth | 11" |
| Weight | 20 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, SSB465CS_BLUE, Stackable Shelf Bin, 11"W x 18"L x 7"H, autoclavable up to 250°F, polypropylene, offered in a variety of colors, Made in USA, (Must be purchased in multiple of 6) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
