Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum shelf bins.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum SSB441CS_BLACK shelf bins
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum SSB441CS_BLACK Stackable Shelf Bin 6"W X 14"L X 7"H Autoclavable Up To 250°F - 6/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | SSB441CS_BLACK |
| Manufacturer Part # | SSB441CS_BLACK |
| Long Side | 11" - 15" |
| Height | 7" |
| Width | 14" |
| Depth | 6" |
| Weight | 10 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, SSB441CS_BLACK, Stackable Shelf Bin, 6"W x 14"L x 7"H, autoclavable up to 250°F, polypropylene, offered in a variety of colors, Made in USA, (Must be purchased in multiple of 6) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
