Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum bulk goods tubs.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum SNT195CS_BLUE bulk goods tubs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum SNT195CS_BLUE Stack And Nest Tote 19-1/2"W X 15-1/2"D X 13"H Heavy Duty - 6/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | SNT195CS_BLUE |
| Manufacturer Part # | SNT195CS_BLUE |
| Construction | Polypropylene |
| Dimensions | 19" X 15" |
| Height | 13" |
| Width | 19.5" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 27 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, SNT195CS_BLUE, Stack and Nest Tote, 19-1/2"W x 15-1/2"D x 13"H, heavy duty, 1.70 cu. ft. capacity, polypropylene, Made in USA (priced per each, 6 each per carton, sold per carton)(Available in multiple colors) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
