Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum bulk goods tubs.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum SNT180CS_BLUE bulk goods tubs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum SNT180CS_BLUE Stack And Nest Tote 18"W X 11"D X 6"H Heavy Duty - 6/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | SNT180CS_BLUE |
| Manufacturer Part # | SNT180CS_BLUE |
| Construction | Polypropylene |
| Height | 6" |
| Width | 18" |
| Depth | 11" |
| Weight | 13 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, SNT180CS_BLUE, Stack and Nest Tote, 18"W x 11"D x 6"H, heavy duty, 0.50 cu. ft. capacity, polypropylene, Made in USA (priced per each, 6 each per carton, sold per carton) (Available in multiple colors) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
