Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum shelf bins.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum QUS996MOB_BLUE shelf bins
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum QUS996MOB_BLUE Hulk 36"Container Mobile 35-7/8"L X 19-7/8"W X 20-1/2"H
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | QUS996MOB_BLUE |
| Manufacturer Part # | QUS996MOB_BLUE |
| Long Side | 31" - 35" |
| Height | 20.5" |
| Width | 35.87" |
| Depth | 19.87" |
| Weight | 17 lbs |
| Made in USA | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, QUS996MOB_BLUE, Hulk 36"Container, mobile, 35-7/8"L x 19-7/8"W x 20-1/2"H, stackable, polypropylene, offered in a variety of colors, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
