  • Fast shipping available on in-stock Quantum MD1836-70SECP security units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum security units.
Quantum MD1836-70SECP 36 Inch Security Unit Mobile with Dolly Base Epoxy Coated Green
Quantum  |  MFG #: MD1836-70SECP  |  Item #: 509505
Item: #509505
Technical details
Manufacturer Quantum
Model Number MD1836-70SECP
Manufacturer Part # MD1836-70SECP
Depth (front - back) 18"
Height 70"
Intermediate Shelves No Shelves
Type Dolly Truck
Finish Epoxy Coated, Green
Width (side - side) 36"
Construction Wire
Height 70"
Width 36"
Depth 18"