Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan stainless steel steam table pans.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81286 stainless steel steam table pans
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81286 (81286) Steam Table Pan 1/2 Size GN 1/210-3/8" X 12-3/4" X 1-1/4" Deep
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81286 |
| Manufacturer Part # | 81286 |
| Size | GN, 1/2 |
| Depth | 3/4" - 1-1/4" |
| Style | Solid |
| Gauge | Unspecified |
| Height | 1.25" |
| Width | 10.4" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 2 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81286, (81286) Steam Table Pan, 1/2 size, GN 1/2,10-3/8" x 12-3/4" x 1-1/4" deep, stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
