Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan pizza peels.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81190 pizza peels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81190 (81190) Pizza Peel Perforated 9” Round Blade
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81190 |
| Manufacturer Part # | 81190 |
| Shape | Round |
| Overall Length | 40" - 49" |
| Handle Construction | Aluminum |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Blade Construction | Aluminum |
| Height | 1" |
| Width | 9" |
| Depth | 43.4" |
| Weight | 2 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81190, (81190) Pizza Peel, perforated, 9” round blade, 43-5/16” overall length, anodized aluminum
