Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan pizza peels.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81189 pizza peels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81189 (81189) Pizza Peel Perforated 8” Round Blade
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81189 |
| Manufacturer Part # | 81189 |
| Shape | Round |
| Overall Length | 50" - 59" |
| Blade Construction | Aluminum |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 6" - 11" |
| Handle Construction | Aluminum |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 54.4" |
| Weight | 2 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81189, (81189) Pizza Peel, perforated, 8” round blade, 54-5/16” overall length, anodized aluminum
