Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan loaf pans.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81116 loaf pans
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81116 (81116) Baguette/French Bread Pan (6) 26″ X 2-7/16″ Compartments
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81116 |
| Manufacturer Part # | 81116 |
| Type | Baguette |
| Compartments | 6 Compartment |
| Material | Aluminum |
| Coating | Coated / Glazed |
| Height | 1.2" |
| Width | 26" |
| Depth | 18" |
| Weight | 3 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81116, (81116) Baguette/French Bread Pan, (6) 26″ x 2-7/16″ compartments, 18" x 26" x 1-1/5" OA, perforated, glazed aluminum
