Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan bus box and tubs.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81076 bus box and tubs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81076 (81076) Bus Box / Dish Box 21″W X 17″D X 7″H Divided
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81076 |
| Manufacturer Part # | 81076 |
| Construction | Polypropylene |
| Color | Gray |
| Depth | 7 Inches |
| Type | 2-compartment |
| Size | 17" X 21" |
| Height | 7" |
| Width | 21.1" |
| Depth | 16.8" |
| Weight | 3.5 lbs |
| NSF | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81076, (81076) Bus Box / Dish Box, 21″W x 17″D x 7″H, divided, reinforced handles, stackable, polypropylene, gray, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
