Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan wood / coal / gas fired oven parts & accessories.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 48709 wood / coal / gas fired oven parts & accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 48709 Bottom Metal Stand For Baby 75 Pizza Oven
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48709 |
| Manufacturer Part # | 48709 |
| Height | 25" |
| Width | 33.2" |
| Depth | 33.2" |
| Weight | 79 lbs |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48709, Bottom Metal Stand, for Baby 75 pizza oven
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
