FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan underbar ice bin cocktail station and sink combos.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 48618 underbar ice bin cocktail station and sink combos
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 48618 (48618) Cocktail Mix Unit With Sink & Cover 36"W X 24"D
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48618 |
| Manufacturer Part # | 48618 |
| Depth (front - back) OA | 24" - 27" |
| Components (left to right) | Soda Manifold, Ice Bin, Sink |
| Sink Compartments | (1) |
| Construction | Stainless Steel |
| Splash | 7" |
| Width (side - side) OA | 31" - 36" |
| Height | 37" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Weight | 111 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48618, (48618) Cocktail Mix Unit, with sink & cover, 36"W x 24"D, 7"H backsplash, 10" deep ice bin with sliding cover, 10"W x 12" front-to-back x 10" deep sink bowl with 4" OC deck mount faucet holes, integrated speed rail on front, undershelf, stainless steel construction
