FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan table-mounted overshelves.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 48302 table-mounted overshelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 48302 (48302) Overshelf Double Tier 71″W X 18"D X 33"H
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48302 |
| Manufacturer Part # | 48302 |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) | 18" |
| Width (side - side) | 61" - 72" |
| Shelves | Double |
| Gauge | 18 Gauge |
| Height | 33" |
| Width | 71" |
| Depth | 18" |
| Weight | 133 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48302, (48302) Overshelf, double tier, 71″W x 18"D x 33"H, stainless steel, for prep table #50043
