FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan table-mounted overshelves.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 48299 table-mounted overshelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 48299 (48299) Overshelf Double Tier 47″W X 15"D X 33"H
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48299 |
| Manufacturer Part # | 48299 |
| Construction | Stainless Steel |
| Shelves | Double |
| Depth (front - back) | 15" |
| Gauge | 18 Gauge |
| Width (side - side) | 37" - 48" |
| Height | 33" |
| Width | 47" |
| Depth | 15" |
| Weight | 133 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48299, (48299) Overshelf, double tier, 47″W x 15"D x 33"H, stainless steel, for prep table #50046
