Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan table-mounted overshelves.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 48298 table-mounted overshelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 48298 (48298) Overshelf Double Tier 37″W X 15"D X 33"H
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 48298 |
| Manufacturer Part # | 48298 |
| Depth (front - back) | 15" |
| Construction | Stainless Steel |
| Shelves | Double |
| Width (side - side) | 37" - 48" |
| Gauge | 18 Gauge |
| Height | 33" |
| Width | 37" |
| Depth | 15" |
| Weight | 133 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 48298, (48298) Overshelf, double tier, 37″W x 15"D x 33"H, stainless steel, for prep table #50034
