Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco strip warmers.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 6150-24 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 6150-24 Heater Food 120v 500w
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 6150-24 |
| Manufacturer Part # | 6150-24 |
| Height | 4" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 7.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 6150-24 Bar Heater Assembly 120v 500w (series 6150), Includes Heater Element # 341912, Includes Toggle Switch # 421302, Note Series 6151 Uses An Infinte Switch # 421148, With Knob # 221451
