FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for National Public Seating indoor tables with adjustable height.
- Authorized National Public Seating dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock National Public Seating HDT3-2484B indoor tables with adjustable height
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
National Public Seating HDT3-2484B NPS® Heavy Duty Steel Table Butcherblock Top
| Manufacturer | National Public Seating |
|---|---|
| Model Number | HDT3-2484B |
| Manufacturer Part # | HDT3-2484B |
| Type | Pedestal |
| Edge | Steel |
| Base | Four Point |
| Top Shape | Rectangular |
| Width (side - side) | 84" |
| Column height | 30" To 38" |
| Top Construction | Wood |
| Depth (front - back) | 24" |
| Height | 37.25" |
| Width | 84" |
| Depth | 24" |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
National Public Seating, HDT3-2484B, NPS® Heavy Duty Steel Table, butcherblock top, 24" x 84", 16-gauge channel frame, 11-gauge welded support brakets, 12-gauge leg top plate, 14-gauge legs, leveling glides, Made in USA, ANSI/BIFMA, MAS Green Certified
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

