FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Migali Industries gas countertop hotplates.
- Authorized Migali Industries dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Migali Industries C-HP-6B-36-IB_NAT gas countertop hotplates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Migali Industries C-HP-6B-36-IB_NAT Counter-top Hot Plate 36"W (6) Burners
| Manufacturer | Migali Industries |
|---|---|
| Model Number | C-HP-6B-36-IB_NAT |
| Manufacturer Part # | C-HP-6B-36-IB_NAT |
| Top and Front Finish | Stainless Steel Front & Sides |
| Width (side - side) | 36 - 47" |
| Legs | With Legs |
| Height | 13.1" |
| Width | 36" |
| Depth | 29.9" |
| Weight | 180 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Migali Industries, C-HP-6B-36-IB_NAT, Counter-top Hot Plate, 36"W, (6) burners, heavy-duty, cast iron trivets, removable waste tray, 192,000 BTU, stainless steel exterior and chrome temperature knobs, (4) adjustable stainless steel feet
