FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelving panels.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro WG1860S wall grid shelving panels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro WG1860S SmartWall Life Wire Grid 60" X 18" Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | WG1860S |
| Manufacturer Part # | WG1860S |
| Height | 18" |
| Width | 60" |
| Weight | 14 lbs |
| UPC | 0-41105-03961-8 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, WG1860S, SmartWall Life Wire Grid, 60" x 18", type 304 stainless steel, brackets not included, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
