Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelving panels.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro WG1830S wall grid shelving panels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro WG1830S SmartWall Life Wire Grid 30" X 18" Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | WG1830S |
| Manufacturer Part # | WG1830S |
| Height | 18" |
| Width | 30" |
| Weight | 7.5 lbs |
| UPC | 0-41105-03958-8 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, WG1830S, SmartWall Life Wire Grid, 30" x 18", type 304 stainless steel, brackets not included, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
