Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelving accessories.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro TDR48S wall grid shelving accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro TDR48S SmartWall Life Tray Drying Rack 48"W Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | TDR48S |
| Manufacturer Part # | TDR48S |
| Height | 10.18" |
| Width | 46.25" |
| Depth | 14.56" |
| Weight | 12 lbs |
| UPC | 0-41105-03973-1 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, TDR48S, SmartWall Life Tray Drying Rack, 48"W, type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
