Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelves.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro STP3S wall grid shelves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro STP3S SmartWall Life Insert Pan Holder 12-1/2"W X 7-1/2"D X 4"H Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | STP3S |
| Manufacturer Part # | STP3S |
| Height | 4" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 2.3 lbs |
| UPC | 0-41105-03982-3 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, STP3S, SmartWall Life Insert Pan Holder, 12-1/2"W x 7-1/2"D x 4"H, Type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
