Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelving accessories.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro SR24S wall grid shelving accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro SR24S SmartWall Life Grid-Mount Spice Rack 22-1/2"W X 5-1/4"D X 4"H Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | SR24S |
| Manufacturer Part # | SR24S |
| Shelving Accessory Type | Spice Rack |
| Height | 4" |
| Width | 22.5" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 3.5 lbs |
| UPC | 0-41105-03980-9 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, SR24S, SmartWall Life Grid-Mount Spice Rack, 22-1/2"W x 5-1/4"D x 4"H, type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
