Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Metro wall grid shelving accessories.
- Authorized Metro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Metro IWA-11S wall grid shelving accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Metro IWA-11S SmartWall Life Lid Storage Rack 13-1/2"W X 8-1/2"D Type 304 Stainless Steel
| Manufacturer | Metro |
|---|---|
| Model Number | IWA-11S |
| Manufacturer Part # | IWA-11S |
| Shelving Accessory Type | Utensil Holder |
| Height | 4.5" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 8.12" |
| Weight | 2 lbs |
| UPC | 0-41105-03975-5 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Metro, IWA-11S, SmartWall Life Lid Storage Rack, 13-1/2"W x 8-1/2"D, type 304 stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
