RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 280051 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 280051 Door Gasket Approx 14" D 44" Fits Market Forge
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 280051 |
| Manufacturer Part # | 280051 |
| Height | 0.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 28" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 280051 Gasket, [ Approx. 14" D. 44" Circumfrence ] [rubber ] [ Type C] [, ] Gray ] [ Profile Mount] Circle, Market Forge, Steamer 3100 Jet (b) St-ag(b C D E F) St-as(d E F G H), St-e(b U Ut) Steam-it.
