Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Market Forge 1302730 Contactor 3p 40/50a 208/240v
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 1302730 |
| Manufacturer Part # | 1302730 |
| Height | 3.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 1302730 Hartland Contactor 3 Pole, 208/240 Volt 40 Amp Inductive 50 Amp Resistive, Blickman Coffee Bk-2 Bk-22 C/c Bk-33 C/c, Blodgett, Cecilware Fryer Efp(30 40 65) Efs(30 40 65), Cres-cor Food Warmers Top Mount 6000 & 8000 Watt Units, Hatco Booster, Henny Penny Fryer 561 580 581 Oe 301 302 303, Rotisserie Scr 6/8, Hubbel Booster, Keating 14 Bb Wosa 14 Ts Wosa 14bb 14ts 18 Bb Fm-e 18 Ts, Fm-e 20 Bb Fm-e 20 Ts Fm-e 2005 24 Bb Fm-e 34 Bb Fm-e 34 Ts, Fm-e Bb Electricfryerpre2000 Mg-2 Mg-4 Top-side Top-side, Cooker Topsidecooker2005 Ts, Legion Kettle
