FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Marc Refrigeration refrigerated bakery display cases.
- Authorized Marc Refrigeration dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Marc Refrigeration ELISA QB-2500 S/C refrigerated bakery display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Marc Refrigeration ELISA QB-2500 S/C Refrigerated Bakery/Deli Display Case 98"W X 38"D X 52"H
| Manufacturer | Marc Refrigeration |
|---|---|
| Model Number | ELISA QB-2500 S/C |
| Manufacturer Part # | ELISA QB-2500 S/C |
| Front | Curved Front |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Service Type | Full Service |
| Shelf Quantity | 4 |
| Interior Finish | Stainless Steel Interior |
| Width (side - side) | 97" - 108" |
| Exterior Finish | Stainless Steel Exterior |
| Height | 52" |
| Width | 98" |
| Depth | 38" |
| NSF | Yes |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Marc Refrigeration, ELISA QB-2500 S/C, Refrigerated Bakery/Deli Display Case, 98"W x 38"D x 52"H, curved with tilt-down front glass, sliding glass doors, 3 levels of glass shelves, 4 levels of LED shelf lighting, 4 exhibition levels, glass shelves, protection against glass fogging, energy saving fans, interior details coated/stainless steel, ETL, cETL, NSF
Certifications
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

