FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Low Temp Industries cold food serving counters.
- Authorized Low Temp Industries dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Low Temp Industries FNR-74 cold food serving counters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Low Temp Industries FNR-74 74 Inch Double-sided Self Service Ice Cooled Serving Counter Stainless Steel with Hinged Sneeze Guard
| Manufacturer | Low Temp Industries |
|---|---|
| Model Number | FNR-74 |
| Manufacturer Part # | FNR-74 |
| Base Finish | Specify |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Base Design | Specify |
| Overall Width (side - side) | 73" - 78" |
| Base Construction | Fiberglass |
| Cooling Type | Ice Cooled |
| Mobile or Stationary | Mobile |
| Working Height | 34" |
| Height | 60.5" |
| Width | 74.38" |
| Depth | 30" |
About this item
Product Details
Product Details
Low Temp Industries, FNR-74, Fresh 'N Ready Food Bar, double-sided self service, ice cooled, 74-3/8"W x 30"D x 60-1/2"H, hinged dual sided height adjustable sneeze guard, 14 gauge stainless steel top, 6" deep insulated open well, accommodates (5) full size pans with adaptor bars, 8"D hinged flat stainless steel tray slides on each side, 74"W molded fiberglass body, (4) 5" locking casters
