Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey glass plates.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey N89994 glass plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey N89994 Charger Plate 12 5/8" Dia. X 3-1/4" H Round
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | N89994 |
| Manufacturer Part # | N89994 |
| Shape | Round |
| Size | 12.625" = 12-5/8" |
| Height | 3.25" |
| Width | 12.62" |
| Depth | 12.62" |
| Weight | 23.35 lbs |
| UPC | 4003762228442 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, N89994, Charger Plate, 12 5/8" dia. x 3-1/4" H, round, dishwasher safe, lead-free crystal, Nachtmann, Bossa Nova (8 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
