Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey china bowls 17-32 oz.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey HEDON-4S china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey HEDON-4S Bowl 19 Oz. 6" Dia. X 2-5/8"H
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | HEDON-4S |
| Manufacturer Part # | HEDON-4S |
| Material | Porcelain |
| Size | 6" |
| Geometric Shape | Round |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 19 Oz |
| Height | 2.63" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Weight | 11.99 lbs |
| UPC | 10031009738974 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, HEDON-4S, Bowl, 19 oz., 6" dia. x 2-5/8"H, round, polished foot, fully vitrified, dishwasher & microwave safe, porcelain, Hedonite Sage (5-year no chip warranty) (12 each per case) (Packed By: Cs)
