Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey serving and display trays.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey APS 85400 serving and display trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey APS 85400 Nero Tray GN 1/120-7/8"L X 12-3/4"W X 1"H Rectangular
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | APS 85400 |
| Manufacturer Part # | APS 85400 |
| Long Side / Diameter | 20" |
| Material | Melamine |
| Shape | Rectangular |
| Color | Beiges |
| Short Side | 12" |
| Height | 1" |
| Width | 20.88" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 14.59 lbs |
| UPC | 4004133269590 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, APS 85400, Nero Tray, GN 1/1,20-7/8"L x 12-3/4"W x 1"H, rectangular, stackable, scratch & shock proof, acid resistant, dishwasher safe, melamine, oatmeal, ribbed texture & soft matte finish, APS Germany (4 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
