Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey 1 - 2 qt plastic bowls.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey APS 84689 1 - 2 qt plastic bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey APS 84689 Arabesque Bowl 37.2 Oz. 8" Dia. X 2-1/8"H
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | APS 84689 |
| Manufacturer Part # | APS 84689 |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Capacity (approximate) | 1 Quart (32 - 63 Oz) |
| Height | 2.12" |
| Width | 8" |
| Weight | 7.28 lbs |
| UPC | 4004133256149 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, APS 84689, Arabesque Bowl, 37.2 oz., 8" dia. x 2-1/8"H, round, dishwasher safe, melamine, terracotta and Mediterranean-inspired design, APS Germany (12 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
