Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey metal serving and display trays.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey APS 30500 metal serving and display trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey APS 30500 Frostfire Tray 1/1 GN Cast Aluminum
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | APS 30500 |
| Manufacturer Part # | APS 30500 |
| Material | Aluminum |
| Shape | Rectangular |
| Short Side | 12" |
| Long Side / Diameter | 20" |
| Weight | 20.5 lbs |
| UPC | 4004133268883 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, APS 30500, Frostfire Tray, 1/1 GN, cast aluminum, -86° F to 392° F temperature range, dark and speckled non-stick finish, dishwasher-safe (L20 7/8” x W12 3/4” H1 1/4”) (5 each per case) (Packed By: Cs)
