Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey non-insulated beverage dispensers.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey APS 14015 non-insulated beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey APS 14015 Beverage Dispenser 237 Oz 8-1/4"L X 13-5/8"W X 18-1/2"H
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | APS 14015 |
| Manufacturer Part # | APS 14015 |
| Style | Single |
| Base Material | Wood |
| Bowl Capacity (each) | 0 - 1 Gallon |
| Container Material | Glass |
| Height | 18.5" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 13.63" |
| Weight | 11.79 lbs |
| UPC | 4004133140158 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, APS 14015, Beverage Dispenser, 237 oz, 8-1/4"L x 13-5/8"W x 18-1/2"H, oak wood base (waterproof lacquered), glass container, stainless steel tap, melamine coaster, removable base plate, Valo, APS Germany (1 each per case) (Packed By: Cs)
