Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey wooden serving and display crates.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey APS 14002 wooden serving and display crates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey APS 14002 Valo Wood Box 20-7/8"L X 12-3/4"W X 6-1/2"H Rectangular
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | APS 14002 |
| Manufacturer Part # | APS 14002 |
| Material | Wood (unspecified) |
| Shape | Rectangular |
| Height | 6.5" |
| Width | 20.87" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 15.54 lbs |
| UPC | 4004133267442 |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, APS 14002, Valo Wood Box, 20-7/8"L x 12-3/4"W x 6-1/2"H, rectangular, stackable, accommodates GN 1/1 pan, use as: basket, riser, or base for beverage ice bin, non-slip, APS® Germany (2 pieces per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
