Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey china bowls 9-16 oz.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey 114030 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey 114030 Deep Bowl 9.5 Oz. 6" Dia. X 1-1/4"H
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | 114030 |
| Manufacturer Part # | 114030 |
| Material | Porcelain |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 6" |
| Ounce Capacity (approximate) | 9 Oz |
| Height | 1.25" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Weight | 21.38 lbs |
| UPC | 10031009749420 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, 114030, Deep Bowl, 9.5 oz., 6" dia. x 1-1/4"H, round, porcelain, dark glaze, Reserve by Libbey, Ignea (24 each per case) (Packed By: Cs)
