Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey china plates.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey 114027 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey 114027 Coupe Plate 8-1/4" Dia. X 7/8"H Round
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | 114027 |
| Manufacturer Part # | 114027 |
| Material | Porcelain |
| Shape | Round |
| Size | 8.250" = 8-1/4" |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Height | 0.88" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 24.91 lbs |
| UPC | 10031009749406 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, 114027, Coupe Plate, 8-1/4" dia. x 7/8"H, round, porcelain, dark glaze, Reserve by Libbey, Ignea (24 each per case) (Packed By: Cs)
