Delivery to:
This item cannot be returned.
RestaurantSupply.com is your trusted source for Libbey china plates.
- Authorized Libbey dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Libbey 114025 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Libbey 114025 Deep Coupe Plate 8-3/4" Dia. X 1-5/8"H Round
| Manufacturer | Libbey |
|---|---|
| Model Number | 114025 |
| Manufacturer Part # | 114025 |
| Rim Style | Coupe & Deep Rim |
| Shape | Round |
| Size | 8.750" = 8-3/4" |
| Material | Porcelain |
| Height | 1.63" |
| Width | 8.75" |
| Depth | 8.75" |
| Weight | 18.52 lbs |
| UPC | 10031009749390 |
About this item
Product Details
Product Details
Libbey, 114025, Deep Coupe Plate, 8-3/4" dia. x 1-5/8"H, round, porcelain, dark glaze, Reserve by Libbey, Ignea (12 each per case) (Packed By: Cs)
