Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 11010-10 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 11010-10 6 Inch Range Element Electric 208v 3000w with Screw Terminals
| Fits with Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 11010-10 |
| Manufacturer Part # | 11010-10 |
| Height | 3.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 11010-10 Element [ 208v 3000w 1ph ] [ 18-3/8" X 6" ], [terminals Screw 8-32, Lang Range Top 12" X 24", Hardware Not Supplied
