RestaurantSupply.com is your trusted source for Lakeside condiment carts.
- Authorized Lakeside dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lakeside 159868N-1 condiment carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lakeside 159868N-1 26 Inch Safe-Serv Hands-Free Condiment Station Double with Storage Stainless Steel
| Manufacturer | Lakeside Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | 159868N-1 |
| Manufacturer Part # | 159868N-1 |
| Depth (short side) | 18" Depth |
| Pump Qty | 2 Pumps |
| Width (long side) | 20" - 29" Wide |
| Height | 48" High |
| Height | 48" |
| Width | 26" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 105 lbs |
| UPC | 747069210550 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Lakeside Manufacturing, 159868N-1, Safe-Serv™ Hands-Free Condiment Station, double, 26"W x 18-1/2"D x 48"H, (2) foot operated manual pumps, dispenses (2) products, 33-1/2" counter height, adjustable dispenser shelf with a 6-3/4" height range, accommodates Nemco hand pump dispensers (not included), removable catch trays, overhead storage shelf, top handle, removable cabinet back, condiment labels included, stainless steel construction, (2) rear-mounted 3" swivel casters, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

