Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lainox stainless steel steam table pans.
- Authorized Lainox dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lainox F1106 stainless steel steam table pans
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lainox F1106 Steam Pan 12" X 20" (1/1 GN) 2.56" (65mm) Deep
| Manufacturer | Lainox |
|---|---|
| Model Number | F1106 |
| Manufacturer Part # | F1106 |
| Gauge | Unspecified |
| Size | GN, 1/1 |
| Depth | 2-1/2" - 3-3/4" |
| Style | Perforated |
| Height | 2.6" |
| Width | 20.9" |
| Depth | 12.8" |
About this item
Product Details
Product Details
Lainox, F1106, Steam Pan, 12" x 20" (1/1 GN), 2.56" (65mm) deep, perforated tray, stainless steel
