Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lainox combi oven parts & accessories.
- Authorized Lainox dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lainox BCR011S combi oven parts & accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lainox BCR011S Height-Adjustable Trolley For Removable Oven Racks With Drip Tray
| Manufacturer | Lainox |
|---|---|
| Model Number | BCR011S |
| Manufacturer Part # | BCR011S |
| Type | Trolley |
| Height | 49.6" |
| Width | 16.7" |
| Depth | 32.4" |
| Weight | 40.35 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Lainox, BCR011S, Height-Adjustable Trolley For Removable Oven Racks With Drip Tray, & System For Coupling / Uncoupling From Oven Cooking Chamber, Min Height 911 mm, Max Height 1261 mm
