Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Krowne work centers.
- Authorized Krowne dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Krowne KRS-PC24 work centers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Krowne KRS-PC24 Stadium Series Underbar POS Cabinet 24”W X 29”D 26” Working Height
| Manufacturer | Krowne |
|---|---|
| Model Number | KRS-PC24 |
| Manufacturer Part # | KRS-PC24 |
| Top Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) | 24" |
| Overshelves | No Overshelves |
| Height | 37" |
| Width | 24" |
| Depth | 29" |
About this item
Product Details
Product Details
Krowne, KRS-PC24, Stadium Series Underbar POS Cabinet, 24”W x 29”D, 26” working height, locking louvered door, flat top with cord access, stainless steel construction, stainless steel legs with adjustable bullet feet, 5” deep backsplash return to allow for utilities to be run directly behind equipment, increase equipment overall depth by 5"
