Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Krowne underbar bottle storage and display units.
- Authorized Krowne dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Krowne KRS-24RD underbar bottle storage and display units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Krowne KRS-24RD Stadium Series Underbar Liquor Bottle Display Unit Freestanding
| Manufacturer | Krowne |
|---|---|
| Model Number | KRS-24RD |
| Manufacturer Part # | KRS-24RD |
| Construction | Stainless Steel |
| Width (side - side) OA | 19" - 24" |
| Steps | (4) |
| Depth (front - back) OA | 28" - 29" |
| Type | Free Standing |
| Height | 37" |
| Width | 24" |
| Depth | 29" |
About this item
Product Details
Product Details
Krowne, KRS-24RD, Stadium Series Underbar Liquor Bottle Display Unit, freestanding, 24"W x 24"D (to match speedrail depth), holds (24) liquor bottles, (4) bottle steps with guard rails, stainless steel construction, stainless steel legs with adjustable bullet feet, 5” deep backsplash return to allow for utilities to be run directly behind equipment, increase equipment overall depth by 5"
