RestaurantSupply.com is your trusted source for Koolmore vending and merchandising kiosks.
- Authorized Koolmore dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Koolmore KM-VMRWT-48BCR vending and merchandising kiosks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Koolmore KM-VMRWT-48BCR Refrigerated Vending Machine 41.5"W X 35"D X 76"H 49" Interactive Touch Display
| Manufacturer | Koolmore |
|---|---|
| Model Number | KM-VMRWT-48BCR |
| Manufacturer Part # | KM-VMRWT-48BCR |
| Height | 76" |
| Width | 41.5" |
| Depth | 35" |
| Weight | 751 lbs |
| UPC | 810158924550 |
About this item
Product Details
Product Details
Koolmore, KM-VMRWT-48BCR, Refrigerated Vending Machine, 41.5"W x 35"D x 76"H, 49" interactive touch display, (48) slots, Android-based interface with ad display support, bill acceptor, coin acceptor, credit card reader, Wi-Fi/4G/Bluetooth connectivity, digital temperature control (39°F to 50°F), automatic defrost, anti-fogging heated glass, pull-out adjustable shelves and flex trays, .5 HP air-cooled compressor, drop sensors, anti-theft thread lock, 15-second vend cycle, black finish, Shipping Dimension (41" W x 47.5" D x 82" H)
