RestaurantSupply.com is your trusted source for Koolmore open refrigerated display merchandisers.
- Authorized Koolmore dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Koolmore KM-IM31-1GD open refrigerated display merchandisers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Koolmore KM-IM31-1GD Ice Merchandiser 31.1"W X 33.31"D X 84.06"H Indoor
| Manufacturer | Koolmore |
|---|---|
| Model Number | KM-IM31-1GD |
| Manufacturer Part # | KM-IM31-1GD |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Display | 4-tier Of Shelves |
| Exterior Finish | Black |
| Interior Finish | White |
| Height | 79" - 96"H |
| Design | Vertical Case |
| Width | 31" - 36"W |
| Height | 84.06" |
| Width | 31.1" |
| Depth | 33.31" |
| Weight | 550 lbs |
| UPC | 810158927650 |
About this item
Product Details
Product Details
Koolmore, KM-IM31-1GD, Ice Merchandiser, 31.1"W x 33.31"D x 84.06"H, indoor, single glass door, 31"W, 25.6 cu. ft. capacity, -7 F to 0 F temp range, anti-condensation glass door, LED interior lighting, heavy-duty bottom storage rack, digital thermostat, automatic defrost, locking casters, steel & aluminum construction, ETL listed, 1-year warranty
