RestaurantSupply.com is your trusted source for Koolmore heavy duty range electric 36 inch.
- Authorized Koolmore dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Koolmore KM-CR36-E heavy duty range electric 36 inch
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Koolmore KM-CR36-E 36 Inch Electric Range with Oven 6 Burner 4.4KW
| Manufacturer | Koolmore |
|---|---|
| Model Number | KM-CR36-E |
| Manufacturer Part # | KM-CR36-E |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Base | (1) Standard Oven |
| Height | 56.88" |
| Width | 36" |
| Depth | 33.75" |
| Weight | 422 lbs |
| UPC | 810158926110 |
| CSA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
CSA
The item has been evaluated by the Canadian Standards Association (CSA) and meets or exceeds expectations.

